Regiony

Wycieczka z przewodnikiem do ukrytych skarbów

Podczas gdy wybrzeże Morza Bałtyckiego z niekończącymi się piaszczystymi plażami i tradycyjnymi uzdrowiskami przyciąga całą uwagę, atrakcje w głębi lądu pozostają często niezauważalne. Ale to tam można znaleźć naturalne skarby, takie jak stare lasy bukowe i sosnowe, rozległe tereny bagienne i bujne łąki, dzikie ujścia rzek i rzadkie słone bagna. Natura nie zna granic państwowych, a regiony przybrzeżne północno-wschodnich Niemiec, północnej Polski i zachodniej Litwy można uznać za jeden gigantyczny ekosystem. Przewodnicy przyrody znają unikalne cechy tych regionów od podszewki i chętnie dzielą się wiedzą ze swoimi gośćmi na temat tych rzadkich zjawisk przyrodniczych, które tam występują.

Północno-Wschodnie Niemcy

Kajakarstwo przez dziewicze krajobrazy rzeczne, wędrowanie starymi bukowymi gajami i tajemniczymi bagniskami lub jazda na rowerze wzdłuż wyjątkowo wysokiego wybrzeża – północno-wschodnie Niemcy pozostawiają niezapomniane doznania. Pośród różnorodnych krajobrazów kulturowych można znaleźć tu dzikie obszary, których nie spodziewałbyś się spotkać w samym sercu Europy. Podążaj wzdłuż wybrzeża dziewiczą doliną rzeki Peene, często nazywanej „Amazonką północy”, aż do dość odległego regionu granicznego w delcie Odry i razem z przewodnikiem natury odkryj ich niezwykłe piękno.

Polska Północna

Dziewicze jeziora świadczą o ostatniej epoce lodowcowej, otoczone rozległymi lasami, w których wędrują wilki, łosie i żubry. Niekończące się wybrzeża z ruchomymi wydmami i dziewiczymi ujściami rzek są domem dla majestatycznych orłów i zagrożonych wyginięciem jesiotrów. Północ Polski to miejsce nienaruszonej dziewiczej przyrody i fascynującej kultury. Eksploruj dzikie rzeki kajakiem, przejdź po mokradłach i piaszczystych plażach z przewodnikiem natury, dzięki któremu odkryjesz niedostrzegane sekrety urzekającego regionu.

Litwa Zachodnia

Wędrujące wydmy na wąskiej mierzei na Morzu Bałtyckim, dziewicze lasy przybrzeżne i rozległe mokradła u ujścia historycznie ważnej rzeki granicznej – zachodnia Litwa oferuje zaskakująco wiele atrakcji przyrodniczych i kulturowych na niewielkiej przestrzeni. Odwiedź Lagunę Kurońską, ciągle zmieniający się krajobraz utworzony przez siły natury, deltę Niemna, gdzie odpoczywają lub gniazdują rzadkie gatunki ptaków, a po burzy na plażach można znaleźć bursztyny. Lokalny przewodnik natury pomoże Ci w odkrywaniu niezliczonej ilości atrakcji tego regionu.