Regionai

Turas su gidu po nepažintus gamtos lobynus

Skirtingai nuo begalinių smėlio paplūdimių ir tradicinių pajūrio kurortų, atokesnės Pietų Baltijos jūros regiono teritorijos yra menkai žinomos. Tačiau būtent čia slypi ištisas kokybiško poilsio ir gamtos lobynas – seni bukų ir pušų miškai, pelkės ir pievos, lagūnos ir druskingos šlapžemės. Gamta neturi sienų, todėl pajūrio regionai šiaurės rytų Vokietijoje, šiaurės Lenkijoje ir vakarų Lietuvoje gali būti pavadinti viena didžiule ekosistema. Vietiniai Gamtos gidai ne tik gerai pažįsta šiuos gamtinius regionus, bet ir nori parodyti juos jums!

Šiaurės rytų Vokietiją

Baltijos jūros pakrantėje Vokietijos šiaurės rytuose yra įsiterpęs ypatingas gamtos brangakmenis. Keliaudami pakrantėmis nuo senovinių Peene upės slėnių, dažnai vadinamais „Šiaurės Amazone“, iki Oderio upės deltos išvysite įvairias buveines, retai sutinkamas Vidurio Europoje. Tai – bukų miškai ant uolų, didžiulės upių deltos, pakrančių miškai, plačios pelkės, sausos pakrantės ir dideli miškų masyvai su ežerais, panašūs į perlų eilę aplink žydras lagūnas. Gamtos gidai jums padės pažinti šiuos unikalius lobius – pėsčiomis, dviračiu ar valtimi.

Šiaurės Lenkiją

Skaidrūs ežerai liudija paskutinį ledynmetį, jie apsupti plačių miškų, kur klaidžioja vilkai, briedžiai ir Europos bizonai. Nutįsusiose pakrantėse su keliaujančiomis kopomis ir natūralių upių žiotyse gyvena didingi ereliai ir kritiškai nykstantys eršketai. Lenkijos šiaurė yra nepaliesta laukinės gamtos ir kultūrinių įspūdžių vieta. Tyrinėkite laukines upes tykioje baidarėje arba apvaikščiokite pelkes ir smėlio paplūdimius kartu su Gamtos gidu!

Vakarų Lietuvą

Vakarų Lietuvą formuoja keturi sezonai, kalvotas, smėlynų, pelkių ir lygumų kraštovaizdis bei du etnografiniai regionai, turintys skirtingą kultūrą, istoriją ir kulinarinį paveldą. Tai trijų gamtos jėgų susidūrimo vieta, kiekviena iš jų veikianti žmonių, floros ir faunos prisitaikymą potvynių zonose, keliaujančiose smėlio kopose, durpingose pelkėse, krūmingose lygumose ar tankiuose miškuose. Regione yra trys valstybinės saugomos teritorijos ir daugybė „Natura 2000“ tinklo buveinių, taip pat per jį eina Europinės svarbos paukščių migracijos kelias. Aplankykite vakarų Lietuvos regioną su Gamtos gidu!