Šiaurės rytų Vokietiją

Laukinė gamta atokiuose pajūrio kampeliuose

Vokietija kaip nepaliestos gamtos vieta? Sunku patikėti, tačiau sukultūrintų pakrančių kraštovaizdyje, dar išliko stebėtinai daug laukinės ekosistemos. Peene upė teka žemai esančiose pelkėse, upių pievose ir tankiuose buko miškuose beveik 100 kilometrų kaip „šiaurės Amazonė“. Ir visa tai – tik per numestą akmenio ilgį nuo populiarių Baltijos jūros pakrantės kurortų. Bebrai ir europinės ūdros laksto vandenyje, o jūriniai ereliai, lingės ir tulžiai medžioja grobį – Gamtos gidas atskleis šių stebinančių pasaulių ypatybes.

Gyvybės pilna lagūna

Oderio upės delta žymi Vokietijos ir Lenkijos sieną, ji yra ir migruojančių paukščių, ir vietinių vandens paukščių lizdų vieta. Čia, retai apgyvendintoje Ščecino lagūnoje, šalia vienas kito yra dideli miškai ir pelkės, sausi viržynai ir aliuviniai miškai, sukuriantys buveinių įvairovę, kuri Vidurio Europoje yra gana unikali. Šiais laikais tai yra europietiškos draugystės vieta, kurioje žavūs kaimai liudija regiono, turinčio tradicinę žvejybą ir žemės ūkį, architektūrinį ir kultūrinį paveldą. Netoli gyvenviečių galite pažinti stabilias ekosistemas ir stebėti įvairiausią florą bei fauną – mažąjį erelį rėksnį ar vilką, arba nykstančias rūšis, tokias kaip kukutis. Vandenyje taip pat stebina biologinė įvairovė: čia ypač gausu starkių, pūgžlių ir šiaurinių lydekų, o rudenį nerštui lašišos keliauja prieš srovę.

Yra daug būdų, kaip pažinti šią vietovę: pėsčiomis vaikščiodami mažai naudojamais takais, baidarėmis ar kanojomis, važiuodami dviračių takais ar net saulės energija varomame laive Peene upėje. Gamtos potyris neapsiriboja vien tik nacionaline siena: Pomeranijos tarpvalstybinis regionas pasižymi nuostabia gamta ir nepamirštamais įspūdžiais tiek Vokietijoje, tiek kaimyninėje Lenkijoje.