Gamtos gidai

Keliaukite kartu su Gamtos gidais

Ekskursija ar turas su Gamtos gidu yra nepamirštama patirtis – šie gidai yra tarpininkai tarp žmogaus ir gamtos, išjautę ir išvaikščioję savo kraštą, gebantys jautriai atskleisti vertingus gamtos ir kultūrinio kraštovaizdžio lobius, kurių, ko gero, patys nepastebėtume. Jie yra įgiję kvalifikaciją dirbti gamtos turizme, gilinasi savo specifinėje nišoje, profesionaliai rūpinasi svečių gerbūviu ir saugumu, o gamtos etika yra jų darbo pagrindas. Todėl keliaudami su Gamtos gidu renkatės visą žmonės, gamtai ir vietos regionui naudingą komplektą.

Jūsų turas jau laukia!

Pasirinkite Gamtos gidą pagal savo poreikius.

Foto © mizar_21984/ Adobe Stock

Kas yra Gamtos gidai?

Gamtos gidai yra savo srities specialistai, pažįstantys gamtą, aplinką, regioną ir žmones kaimynystėje – taigi, gali pasiūlyti savo svečiams įsimintiną ir autentišką kelionę. Greta to, jie gali suteikti svečių gerbūviui būtinos informacijos apie teritoriją ar duoti reikiamus kontaktus, nes jie yra vietos regiono žinovai.

Ryšių kūrimas tvariai regionų plėtrai

Gamtos gidai yra tinklų kūrėjai – bendravimas ir bendradarbiavimas yra labai svarbūs Gamtos gidui. Atstovaudami gamtos ir kraštovaizdžio apsaugos interesus, jie palaiko nuolatinius ryšius su turizmo, saugomų teritorijų ir aplinkosaugos agentūrų atstovais, jaučia atsakomybę už savo regiono gamtos išteklių apsaugą ir prisideda prie saugojimo iniciatyvų.

Gamtos turizmas kaip ekonominis veiksnys

Gamtos gidai yra kvalifikuoti savo srities žinovai, kurie prisideda prie ekonomiškai silpnesnių regionų ateities kūrimo. Kaip nišinių paslaugų teikėjai jie mezga vietinius ryšius su kitais turizmo verslo atstovais ir kartu kuriamos naujos veiklos. Taip stiprinamas gamtos turizmas regione, didėja vietinių gyventojų pajamos bei mažėja emigracija.